Aki emlékszik még valamikor a forró nyár kezdetén, az Óperencián innen úgy döntött három átlagos magyar férfi, hogy kipróbálja a Gangel Benjamin Férfiszabóságát, és készített öltönyöket és zakókat maguknak.
Az én öltönyömről és zakómról készült egy fotósorozat és blogbejegyzés is, hogy indult a bespoke módi, a bejegyzés a linkre kattintva visszaolvasható.
Volt ott izzadás és többszöri le és fel öltözés, mérés szakítás és tépés, lépés, újra mérés és újra rajzolás.
Budapesti szalon a Torockó utca 9. szám alatt található.
Mindhárman átestünk ezen a kemény, ám nem kevésbé szórakoztató műveleten és vártuk a csodás végeredményt, amit Benjamin keze alkotott. Így ismerve meg azt a rengeteg apró, de mégis fontos mozzanatot, aminek a vége a kész bespoke (kézzel készült személyre alakított) nemes anyagokból készült ruha.
Ahogy egy bevezető facebook posztomban írtam, egy kicsit jobban mutatom majd be a három úr öltönyeit.
Zoli, első szettje látható, ami a Scabal finom szövetéből készült. A csíkos minta egy valódi konzervatív duplasoros öltönyt adott, ami nem a teljesen hagyományos angolos mód hosszított zakóval készült, hanem inkább az olasz trendet követve rövidebb lett. Bár Zoltán magassága adhatta volna ezt a formát, de mégis emellett tette le a voksát.
Szerintem jól döntött!
Annyira jó látni, hogy egy férfi, aki nem modell, mégis azzá tud válni, csupán azzal, hogy egy igazi mester egy valódi bespoke remekművet készít neki, többször próbálva igazítva. Ugyanis Zoli, a készítés első időszakához képest több kilótól szabadult meg, így munkát adva Benjaminnnak.
A szekció második darabja a Britt királyi család kedvenc Holland & Sherry szövetéből lett kiszabva. Háromrészes rácsmintás, de csíkokkal megbolondított mellénnyel készült álom szett.
A nadrág magasított derekú, gurkha, mely derék csatokkal és bőségránccal készült el. Így a mellény alatt komplett nadrágtartó is működött, melyek gombokkal rögíztettek a nadrág derék belső részén.
Külön élmény a dupla gombolással készült csíkos mellény. A szett alap színe kék, míg a minták halvány lila színűek, ezzel egy igazán nem hétköznapi, de mégis stílusosan elegáns outfit.
Írhatnám, milyen jó lenne a tipikus üzleti megjelenésnek, de sajnos ez már szinte csak álom.
Ilyenkor felmerül a kérdés mindig, hogy ezt vajon ki engedheti meg magának?
Válasz is elég egyszerű. Lehet nem mindenki, de ez gyakorlatilag szinte egy életre szóló viselet adnak. A rá szánt összeget, ha úgy nézzük, mennyi eldobott, egyszer vagy még annyiszor sem viselt fast fashion ruhából lehet összerakni, amit haszontalan mód veszünk meg. Nagyon sok az így elpazarolt pénz.
Tóth Barnabás a klasszikus üzleti casual stílus mellett tette le a voksát elsőre, a barna alig észrevehető Eszterházy mintás Scabal anyagból készült nadrággal és egy szintén rácsmintás Reda gyapjú és len keverék anyagból varrt zakóval kiegészítve. A zakó széles reverrel és selyem béléssel fázósabb napokon is kényelmes és kellemes viselet.
A hétköznapok eleganciája lehetne, amikor az irodai munkát egy - egy nem túl formális megbeszélés is színezhet.
Formális, esti megjelenéshez sem rossz döntés ez az összeállítás.
A második szett Barnán, barna. (LOL) Utálatos szóviccek helyett, a duplasoros, másnéven dupla gombolású öltöny, mely már tavaly óta egy új reneszánszát éli, a fast fashion brandek is újra felfedezték maguknak.
Itt egy valódi hosszított szabású zakót és hozzá egy enyhén szűkített nadrágot látunk gyönyörű olajbara olasz (ha már alliteráció) rácsmintás Reda szövetből. Látható, hogy lehelet vékony és gyűrődésmentes, miközben ezt is napi szintű irodai munkára szánták.
Nem szabad megijedni a dupla soros zakóktól, viselni viszont tudni illik: nem gomboljuk ki sosem, még akkor se, ha leülünk, nem úgy, mint az egysorost.
Nem, nem voltam ennyire szomorú, de ígéretemhez híven, már borosta nélkül feszítek az előzetesben készítés közben látott Reda szövetből készült háromrészesben. A zakó érdekessége, hogy egy gombos. Az anyag őszre és télre kiváló, kék és pink és bordó árnyalatban rácsmintás.
Itt is volt többszöri igazítás, mert az "alany" sajnos nyáron plusz súlyokat aggatott magára, amit azóta szorgalmasan próbál ledolgozni.
A mellény magasabban zár, míg a nadrág itt is egy öv bújtató nélkül derékszűkítő csattal és nadrágtartóval viselhető enyhén szűkített fazonú.
Kell egy lazac színű "sport" casual zakó is! Nem szeretem ezt a "sport" kifejezést, mert ki a fene sportol egy zakóban.
Reda 130's finomságú ez a gyönyörű, de nem mindenki által kedvelt színű anyag, amiből ez a remek zakó készült. Itt is látható, hogy akár ezzel az öltöny "maradékkal" is milyen remekül működik, de természetesen ez inkább egy fehér chino, vagy kék illene.
A múlt év folyamán már újra kedveltté váló széles rever, minden zakón tetten érhető, így itt is.
Hozzá tenném, én sosem kedveltem a divathullám által feldobott slim öltöny gallért, ami egyfajta csíkként futott végig, elfeledve a karaktert, amit egy zakó adhat.
Mivel az urak közül és talán a világon is egyedülálló mód alacsony vagyok, így a zakók hosszát is így állította be a mester számomra.
Hárman, Zoli, Barni és én köszönjük a helyszínt a Centrál Kávézónak, mely patinás termeivel adott egyedi hangulatot a fotózáshoz.
Külön köszönünk minden percet és instrukciót Domány Vilolettának, aki ezeket a remek fotókat készítette rólunk.
Úgy gondlom, a mester Gangel Benjamin egy olyan magas szint, amit kevesen tudnak meghaladni és mit látható, nem kell ahhoz messzire menni, hogy az elegancia és a stílus velünk legyen szerényen, nem harsogó és giccses budapesti mód.
Nagyon szerettem ezt a "munkát" és várom, már, hogy az őszi budapesti utcákon is hangulatos képekkel és stílust bemutatva jelenjünk meg, nem beszélve majd a közelgő karácsony még csillogóbb és fényesebb látványáról sem.
Jövünk és mutatjuk!
Barátsággal;
Tibor
Comments